Valdieme
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Podręcznik Gracza - Podstawy

Go down

Podręcznik Gracza - Podstawy Empty Podręcznik Gracza - Podstawy

Pisanie  Sir Leofrick Longdagger Sro Wrz 05, 2012 9:55 am

Drogi Przybyszu
Witaj w mieście Valdieme. Jestem Sir Leofrick Longdagger i pragnę pomóc Ci w Twych pierwszych krokach na tym zacnym forum. Jak już zapewne wiesz, jest to miejsce dla osobników różnych ras, płci i orientacji seksualnych. Zanim jednak stworzysz Kartę Postaci musisz wiedzieć, że każda orientacja jest tolerowana przeze mnie, jednak panuje tu wolność słowa o ile te słowa są wypowiadane przez postaci, a nie przez realnych graczy na forum. Dobrze. Skoro ta kwestia jest wyjaśniona to przejdźmy do spraw ważniejszych.
1. TWORZENIE KARTY POSTACI
Twoja postać ma być Twoim indywidualnym pomysłem. Staraj się nie "kopiować" postaci z gier, filmów, książek itp. Według mnie osoba tworząca swoją postać od podstaw bardziej się z nią "zżywa".
Wzór Karty Pstaci znajduje się w odpowiednim dziale. Jeśli masz trudności z wymyśleniem na przykład imienia i nazwiska tu udostępniam adres pomocnego generatora - [You must be registered and logged in to see this link.]
Teraz przejdźmy do kwestii klas. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie w klasycznych grach RPG wybór klasy nie powinien Ci przysporzyć większych trudności. Podstawowe klasy do wyboru to:
a. Szlachcic/szlachcianka
b. Mieszczanin/mieszczanka
c. Chłop/chłopka
d. Rycerz
e. Łotrzyk (złodziej,rzezimieszek,rozbójnik)
f. Kupiec
g. Służka
h. Osoba z kleru (ksiądz, biskup itp.)
i. Mag (czarodziej, wiedźma, wróżka itp.)
j. Wszystkie możliwe cechy i gildie (garncarze, rymarze, rzeźnicy itp.)
Jeśli wymyślonej przez Ciebie klasy tu nie ma skonsultuj się ze mną lub z Moderatorem, a wtedy sprawę wyjaśnimy.
Po stworzeniu Karty Postaci musisz poczekać na jej akceptację przeze mnie.
2. MIESZKANIA I MIEJSCA PRACY
Po akceptacji musisz stworzyć w odpowiednim dziale mieszkalnym swój dom, mieszkanie lub siedzibę. Jeśli nie jesteś łotrzykiem musisz stworzyć również swoje miejsce pracy w odpowiednim dziale. Zakładasz na przykład temat "Masarnia u Stewarta" i piszesz tam, że jesteś właścicielem/rzeźnikiem. Nazwa zakładu dowolna.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na początek to tyle. Oczywiście jeśli masz jakieś pytania lub sugestie pisz śmiało do mnie.

Życzę miłej zabawy.


Z poważaniem
Sir Leofrick Longdagger
Administrator

Sir Leofrick Longdagger
Sir Leofrick Longdagger
Admin

Liczba postów : 19
Join date : 05/09/2012
Skąd : Valdieme

https://valdieme.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach